JSME ASTMÁLEK

JSME NA ASTMA LÉK

Jsme parta lidí, kteří rádi tráví čas s dětmi, milují moře a rádi pomáhají. Proto jsme v roce 2011 založili spolek Astmálek, nestátní neziskovou organizaci. Od roku 2021 pořádáme naše ozdravné pobyty pod hlavičkou CK DGT Partners a.s.

Náš spolek pomáhá dětem při léčbě i prevenci zejména tří typů onemocnění ASTMa, ALergie a EKzému.

Spolupracujeme s lékaři

Ulehčujeme dětem od nemocí jako je astma, alergie nebo ekzém. Někteří z nás mají osobní zkušenosti s těmito potížemi a víme, že pobyty u moře uzdravují. Při přípravě spolupracujeme rovněž s odbornými lékaři, kteří doporučí pobyt rodičům nemocných dětí.

Lékařským garantem a čestným členem spolku je alergoložka/imunoložka MUDr. Marie Mattauchová.

Jsme jedineční:
pořádáme pobyty pro děti i s rodiči

Výjimečností našich ozdravných pobytů je účast dětí s rodiči. Dítě tak v novém prostředí nemá pocit stesku po rodině a třítýdenní pobyt lépe psychicky zvládne. Další výhodou pobytu rodičů je neomezená spodní věková hranice dětských účastníků. Nejmladšími účastníky mohou tedy být i batolata (děti do 2 let) a děti předškolního věku, což u většiny jiných ozdravných pobytů bez přítomnosti rodičů nelze.

Máme zkušenosti

S organizováním ozdravných pobytů v přímořských oblastech máme zkušenosti už od roku 2008, kdy jsme je ještě vedli pod hlavičkou Českého červeného kříže, s Oblastním spolkem ČČK Jablonec nad Nisou.

Jsme zapsaný spolek pod spisovou značkou L7794 vedenou u Krajského soudu v Ústí nad Labem. Naše Stanovy a Valná hromada jsou veřejně k nahlédnutí: